Changzhou Libon Machinery Co., Ltd.
Changzhou Libon Machinery Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Dom ProduktyRobot spawalniczy CNC

Robot spawalniczy CNC Robotic Arm, White Robotic Welding Equipment

Robot spawalniczy CNC Robotic Arm, White Robotic Welding Equipment

Industrial Robotic Arm CNC Welding Robot , White Robotic Welding Equipment

Szczegóły Produktu:

Miejsce pochodzenia: CHINY
Nazwa handlowa: Libon

Zapłata:

Minimalne zamówienie: 1 SZT.
Cena: Negotiable
Szczegóły pakowania: Standardowe opakowanie eksportowe
Czas dostawy: 20 ~ 30 dni od daty zatwierdzenia plików
Zasady płatności: L / C, T / T, D / P, Western Union
Skontaktuj się teraz
Szczegółowy opis produktu
typu: Przemysłowe ramię robota aplikacji: spawanie przemysłowe
standardowe: ISO średnica wału: -5010-50mm
Długość: 300-900 mm prędkość spawania: 3-5mm / s
Słowa kluczowe: Roboty spawalnicze Nazwa produktu: Robot spawalniczy CNC

Wprowadzenie do wyposażenia robota spawalniczego CNC:

Rodzaj: Przemysłowe ramię robota
Standard: ISO
Długość: 300-900 mm
Słowa kluczowe: Roboty spawalnicze
Podanie: Spawanie przemysłowe
Średnica wału: -5010-50mm
Prędkość spawania: 3-5mm / s
Nazwa produktu: Robot spawalniczy CNC
Roboty spawalnicze są robotami przemysłowymi, które zajmują się spawaniem, w tym cięciem i malowaniem. Zgodnie z definicją Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) Terminologia Robota Przemysłowego Standardowy Robot Spawalniczy, Robot Przemysłowy jest wszechstronnym, programowalnym manipulatorem z trzema lub więcej programowalnymi osiami w dziedzinie automatyki przemysłowej. Aby dostosować się do różnych celów, mechaniczny interfejs ostatniej osi robota, zwykle kołnierz łączący, może być wyposażony w różne narzędzia lub efektory końcowe. Robot spawalniczy ma przymocować szczypce spawalnicze lub pistolet spawalniczy (tnący) do kołnierza wału końcowego robota przemysłowego, aby można go było spawać, ciąć lub natryskiwać termicznie.
Wprowadzenie


Wraz z rozwojem technologii elektronicznej, technologii komputerowej, sterowania numerycznego i robotyki, stacje robocze robotów do automatycznego spawania łukowego są coraz bardziej dojrzałe od lat 60. XX wieku i mają następujące zalety:


1) Stabilizuj i popraw jakość spawania;
2) Poprawa wydajności pracy;
3) Zwiększenie intensywności pracy pracowników i pracy w szkodliwych środowiskach;
4) Zmniejszyć wymagania dotyczące technologii pracy pracowników;
5) Skróć okres przygotowania na modyfikację produktu i zmniejsz odpowiednią inwestycję w sprzęt.


Dlatego jest szeroko stosowany w różnych gałęziach przemysłu.
kompozycja
Roboty spawalnicze składają się głównie z dwóch części: robotów i sprzętu spawalniczego. Robot składa się z korpusu robota i szafy sterowniczej (sprzęt i oprogramowanie). W przypadku urządzeń spawalniczych, na przykład, spawanie łukowe i zgrzewanie punktowe składa się ze spawalniczego źródła zasilania (w tym jego systemu sterowania), podajnika drutu (spawanie łukowe) i palnika spawalniczego (zacisk). W przypadku inteligentnych robotów powinny również istnieć systemy wykrywania, takie jak czujniki laserowe lub kamery i ich elementy sterujące. Rysunki 1a i b przedstawiają podstawowe elementy robota do spawania łukowego i robota do spawania punktowego.
Forma strukturalna i wydajność
Roboty spawalnicze produkowane w krajach na całym świecie to w zasadzie wspólne roboty, a większość z nich ma sześć osi. Wśród nich osie 1, 2 i 3 mogą wysyłać narzędzie końcowe do różnych pozycji przestrzennych, natomiast osie 4, 5 i 6 rozwiązują różne wymagania dotyczące pozycji narzędzia. Konstrukcja mechaniczna korpusu robota spawalniczego ma dwie główne formy: jedna jest strukturą równoległoboczną, a druga jest konstrukcją zamontowaną z boku (wahadłem), jak pokazano na rysunkach 2a i b. Główną zaletą konstrukcji zamontowanej z boku (wahadła) jest to, że górne i dolne ramiona mają duży zakres ruchu, co sprawia, że ​​robot działa.


Przestrzeń może dotrzeć do niemal kuli. Dlatego robot może pracować na stojaku do góry nogami, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze i ułatwić przepływ obiektów naziemnych. Jednakże robot montowany z boku, osie 2 i 3, są konstrukcjami wspornikowymi, które zmniejszają sztywność robota i są ogólnie odpowiednie dla robotów z małymi obciążeniami do spawania łukowego, cięcia lub natryskiwania. Robot równoległoboczny ma ramię napędzane dźwignią. Dyszel i ramię dolne tworzą dwie strony równoległoboku. Nazwa pochodzi od niego. Robot równoległoboczny opracowany na wczesnym etapie ma małą przestrzeń roboczą (ograniczoną do przodu robota) i trudno jest pracować do góry nogami. Jednak nowy robot równoległoboczny (robot równoległy) opracowany od późnych lat 80. był w stanie rozszerzyć przestrzeń roboczą na górę, tył i dno robota, a robot nie ma problemu ze sztywnością, co spotkało się z szerokim zainteresowaniem. Ta struktura nadaje się nie tylko do lekkiej wagi, ale także do ciężkich robotów. W ostatnich latach roboty do zgrzewania punktowego (ładunki od 100 do 150 kg) wykorzystywały głównie roboty w postaci struktur równoległobocznych.

Każdy z powyższych dwóch typów robotów jest wykorzystywany do ruchu obrotowego, więc siłownik jest napędzany przez reduktor cykloidalnego sworznia (RV) (1 do 3 osi) i reduktor harmonicznych (1 do 6 osi). Przed połową lat osiemdziesiątych serwomotory DC były stosowane do robotów napędzanych elektrycznie. Od końca lat osiemdziesiątych kraje przełączają się na serwomotory prądu przemiennego. Ponieważ silnik prądu przemiennego nie ma szczotki węglowej i ma dobre właściwości dynamiczne, nowy robot nie tylko charakteryzuje się niskim współczynnikiem wypadkowości, ale ma również duży czas bezobsługowy i szybką (subtraktywną) prędkość. Niektóre nowe lekkie roboty o obciążeniu mniejszym niż 16 kg mają punkt środkowy narzędzia (TCP) z maksymalną prędkością ruchu powyżej 3 m / s, dokładne pozycjonowanie i niskie wibracje. W tym samym czasie szafa sterownicza robota wykorzystuje również 32-bitowy mikrokomputer i nowy algorytm, dzięki czemu ma funkcję samop optymalizacji ścieżki, a bieżnia jest bliższa ścieżce nauczania.
Podstawowe funkcje robota do zgrzewania punktowego
Wymagania dotyczące zgrzewania punktowego na stosowanym robocie nie są bardzo wysokie. Ponieważ zgrzewanie punktowe wymaga jedynie kontroli punktowej, nie ma ścisłego wymogu ścieżki ruchu szczypiec spawalniczych między punktami. Z tego powodu roboty mogą być używane tylko do zgrzewania punktowego. Robot do zgrzewania punktowego musi nie tylko mieć wystarczającą nośność, ale także prędkość podczas przemieszczania się między punktami, ruch powinien być płynny, pozycjonowanie powinno być dokładne, a czas zmiany powinien zostać skrócony.

Wysoka wydajność pracy. Ile pojemności ładunkowej wymaga robot spawalniczy, zależy od rodzaju używanych szczypiec spawalniczych. W przypadku szczypiec spawalniczych oddzielonych od transformatora wystarczy robot o obciążeniu od 30 do 45 kg. Jednak z jednej strony szczypce do zgrzewania mają duże straty energii elektrycznej z powodu długości kabla wtórnego i nie sprzyjają robotowi rozciągania szczypiec spawalniczych do przedmiotu obrabianego. Z drugiej strony kabel biegnie bez ruchu robota, a kabel jest szybko uszkodzony. . Dlatego stosowanie zintegrowanych szczypiec spawalniczych stopniowo wzrasta. Te szczypce spawalnicze wraz z jakością transformatora wynoszą około 70 kg. Biorąc pod uwagę, że robot ma wystarczającą nośność, szczypce spawalnicze mogą być wysyłane do pozycji przestrzennej w celu spawania z dużym przyspieszeniem, a na ogół wybiera się robota o dużej wytrzymałości z obciążeniem od 100 do 150 kg. W celu spełnienia wymagań szybkiego przemieszczania cęgów spawalniczych na krótkich dystansach podczas ciągłego zgrzewania punktowego. Nowy robot o dużej wytrzymałości zwiększa zdolność do przemieszczania 50 mm w 0,3 s. Stawia to wyższe wymagania dotyczące wydajności silnika, prędkości działania mikrokomputera i algorytmu.


Sprzęt spawalniczy do robota do spawania punktowego
Sprzęt spawalniczy robota do zgrzewania punktowego, ponieważ stosowane są zintegrowane szczypce spawalnicze, transformator spawalniczy jest instalowany za szczypcami spawalniczymi, więc transformator musi zostać zminiaturyzowany w jak największym stopniu. W przypadku transformatorów o małej pojemności można zastosować częstotliwość prądu przemiennego 50 Hz. W przypadku transformatorów o większej pojemności technologia inwerterowa została wykorzystana do zmiany częstotliwości zasilania 50Hz AC na 600-700Hz AC, co zmniejsza i zmniejsza rozmiar transformatora. Po zmianie ciśnienia można go bezpośrednio spawać prądem przemiennym o napięciu 600–700 Hz lub można go dwukrotnie naprawić i spawać za pomocą prądu stałego. Parametry spawania są regulowane przez timer, patrz Rysunek 1b. Nowy timer został poddany mikroobróbce, więc szafka sterująca robota może bezpośrednio sterować zegarem bez potrzeby dodatkowego interfejsu. Szczypce spawalnicze robotów do zgrzewania punktowego zwykle używają pneumatycznych szczypiec spawalniczych. Stopień otwarcia między dwiema elektrodami pneumatycznych szczypiec spawalniczych wynosi zazwyczaj tylko dwa suwy. Ponadto, po ustawieniu ciśnienia elektrody, nie można go zmienić w dowolnym momencie. W ostatnich latach pojawił się nowy elektryczny szczypce do zgrzewania punktowego, jak pokazano na rysunku 4. Otwieranie i zamykanie szczypiec spawalniczych jest napędzane przez silnik serwo, a koło kodujące jest cofane, tak że stopień otwarcia spawania szczypce mogą być dowolnie wybrane i ustawione zgodnie z aktualnymi potrzebami. Ponadto, siła nacisku między elektrodami może być również regulowana bezstopniowo.

Ten nowy elektryczny szczypce do zgrzewania punktowego ma następujące zalety:
1) Cykl spawania każdego złącza lutowniczego można znacznie zmniejszyć, ponieważ stopień otwarcia szczypiec spawalniczych jest precyzyjnie kontrolowany przez robota, ruch robota między punktami i punktami, szczypce spawalnicze mogą zacząć się zamykać; Po otwarciu szczypiec spawalniczych robot może zostać przesunięty z jednej strony, a szczypce spawalnicze nie zostaną zamknięte po tym, jak robot znajdzie się na swoim miejscu lub robot zostanie przesunięty po całkowitym otwarciu szczypiec spawalniczych;
2) Stopień otwarcia szczypiec spawalniczych może być dowolnie regulowany w zależności od stanu obrabianego przedmiotu, o ile nie dojdzie do kolizji lub zakłóceń w celu zmniejszenia stopnia otwarcia, na tyle, na ile to możliwe, aby zaoszczędzić stopień otwarcia szczypiec spawalniczych , oszczędzając w ten sposób czas potrzebny na otwarcie i zamknięcie szczypiec spawalniczych.
3) Gdy szczypce spawalnicze są zamknięte i pod ciśnieniem, nie tylko można regulować ciśnienie, ale także dwie elektrody są delikatnie zamykane po zamknięciu, zmniejszając odkształcenia uderzeniowe i hałas.


Konserwacja robota spawalniczego
I. Kontrola i konserwacja
1. Mechanizm podawania drutu. Obejmuje to, czy siła podawania drutu jest normalna, czy przewód podawania drutu jest uszkodzony i czy wystąpił nienormalny alarm. 2. Czy przepływ gazu jest normalny? 3. Czy system ochrony bezpieczeństwa palnika jest normalny? (Zabrania się wyłączania ochrony bezpieczeństwa uchwytu spawalniczego) 4. Czy system obiegu wody działa normalnie. 5. Testuj TCP (zalecane, aby przygotować program testowy, uruchamiany po każdej zmianie)
2. Kontrola i konserwacja tygodnia
1. Szoruj osie robota. 2. Sprawdź dokładność TCP. 3. Sprawdź poziom oleju w pozostałości. 4. Sprawdź, czy pozycja zerowa każdej osi robota jest dokładna. 5. Oczyść filtr za zbiornikiem spawarki. 6. Oczyść filtr na wlocie sprężonego powietrza. 7. Oczyść zanieczyszczenia z dyszy palnika, aby uniknąć zablokowania cyrkulacji wody. 8. Oczyść mechanizm podawania drutu, w tym koło podające drut, koło drutu dociskowego i rurkę prowadzącą drut. 9. Sprawdź wiązkę węży i ​​wąż doprowadzający prowadnicę pod kątem uszkodzeń i uszkodzeń. (Zaleca się, aby usunąć cały pakiet węży i ​​oczyścić go sprężonym powietrzem.) 10. Sprawdź, czy system zabezpieczenia palnika jest normalny i czy zewnętrzny przycisk zatrzymania awaryjnego jest normalny.
3. Miesięczna kontrola i konserwacja
1. Nasmaruj osie robota. Wśród nich od 1 do 6 osi są białe z olejem smarowym. Olej nr 86E006. 2. Pozycjoner RP i czerwona smarowniczka na szynie RTS z masłem. Numer oleju: 86K007
3. Niebieską złączkę do smarowania na pozycjonerze RP dodaje się szary smar przewodzący. Numer oleju: 86K004
4. Wałek igły podajnika drutu jest mnożony przez olej smarujący. (Można użyć niewielkiej ilości masła) 5. Wyczyść urządzenie pistoletowe i napełnij smar silnika pneumatycznego. (Zwykły olej może być) 6. Oczyść szafę sterowniczą i spawarkę sprężonym powietrzem. 7. Sprawdź poziom wody chłodzącej w zbiorniku spawarki i uzupełnij płyn chłodzący na czas (czysta woda plus niewielka ilość alkoholu przemysłowego) 8. Uzupełnij wszystkie elementy cotygodniowej inspekcji oprócz pracy 1-8.
4. Za prace konserwacyjne robota spawalniczego odpowiada operator, a personel jest przydzielany w następujący sposób:
Dla każdej konserwacji należy dodać rejestry konserwacji. Jeśli sprzęt ulegnie awarii, powinien zostać zgłoszony do konserwacji na czas. Szczegółowy opis sprzętu i działania przed wystąpieniem awarii oraz aktywna współpraca z personelem konserwacyjnym w celu naprawy, w celu płynnego wznowienia produkcji! Firma przeprowadzi losowe kontrole konserwacji sprzętu. Zaleca się, aby operator dokładnie sprawdzał stan sprzętu podczas każdej zmiany i rejestrował działanie każdego urządzenia.

Aplikacja robota spawalniczego:
Stacja robocza robota spawalniczego (jednostka)
Jeśli obrabiany przedmiot nie musi być przemieszczany podczas całego procesu spawania, przedmiot można umieścić na powierzchni roboczej za pomocą zacisku. Ten system jest najłatwiejszy. Jednakże w rzeczywistej produkcji, więcej przedmiotów obrabianych musi być przemieszczanych podczas spawania, tak aby spoina była przyspawana w dobrym położeniu (położeniu). W tym przypadku pozycjoner i robot mogą być oddzielnie przesuwane, co oznacza, że ​​robot może być spawany po przemieszczeniu ustawnika; lub może to być ruch jednoczesny, to znaczy pozycja pozycjonera jest przemieszczana, a strona robota jest spawana, to znaczy często mówi się o przemieszczeniu. Maszyna koordynuje się z robotem. W tym czasie ruch pozycjonera i ruch robota są łączone, tak że ruch uchwytu spawalniczego względem przedmiotu obrabianego może spełnić wymagania trajektorii spawania i prędkości spawania oraz pozycji uchwytu spawalniczego. W rzeczywistości oś pozycjonera stała się teraz częścią robota. Ten system robota spawalniczego może mieć aż 7-20 osi lub więcej. Najnowszą szafą sterowniczą robota może być grupa dwóch robotów współpracujących z 12 osiami w celu koordynacji ruchu. Jednym z nich jest robot spawalniczy, a drugi to robot manipulacyjny do pozycjonera.
Dalszy podział stanowiska robota spawalniczego można uzyskać w następujących czterech typach:

1.1 Stanowisko robota do spawania pudełkowego zostało specjalnie zaprojektowane dla stacji roboczych robotów opracowanych w przemyśle szafkowym o dużej objętości produkcyjnej, wysokiej jakości spawania i wysokich wymaganiach wymiarowych.
Stanowisko robota do spawania pudełkowego składa się z robota do spawania łukowego, spawalniczego źródła zasilania, mechanizmu podawania drutu uchwytu spawalniczego, obrotowego pozycjonera dwustanowiskowego, uchwytu i systemu sterowania. Stacja robocza jest odpowiednia do spawania różnych rodzajów elementów skrzynkowych. Może realizować automatyczne spawanie różnych typów szaf za pomocą non-stop uchwytów na tym samym stanowisku roboczym, a względne położenie spawania jest wysokie. Dzięki zastosowaniu pozycjonera dwupozycyjnego pozostałe części można rozmontować i zmontować podczas spawania, co znacznie poprawia wydajność spawania. Ze względu na przejście impulsowe MIG lub proces spawania zimnego metalu CMT, wkład ciepła jest znacznie zredukowany podczas procesu spawania, a produkt nie ulega deformacji po spawaniu. Dostosowując parametry spawania i pozycję spawania robota, zapewniona jest jakość spawania produktu. Szew spawalniczy jest piękny, szczególnie w przypadku komór powietrznych ze stali nierdzewnej o wysokich wymaganiach dotyczących uszczelnienia, a gaz w komorze powietrznej nie przecieka po spawaniu. Automatyczne spawanie wielu typów szaf można uzyskać poprzez ustawienie parametrów doboru odmian w systemie sterowania i wymianę osprzętu roboczego.

Dzięki różnym zakresom roboczym robotów do spawania łukowego i odpowiednich pozycjonerów rozmiarów stacja robocza może spełnić wymagania spawalnicze różnych typów skrzynek o długości spoiny około 2000 mm. Prędkość spawania wynosi 3-10 mm / s. Zgodnie z podstawowym materiałem skrzynki proces spawania wykorzystuje różne rodzaje spawania w osłonie gazów. Stacja robocza jest również szeroko stosowana w przemyśle elektroenergetycznym, elektrycznym, mechanicznym, motoryzacyjnym i innych gałęziach przemysłu.


1.2 Elastyczny sprzęt do spawania laserowego robota ze stali nierdzewnej jest elastycznym urządzeniem do spawania laserowego robota, opracowanym do spawania elementów o kształcie skrzynkowym z dużymi odkształceniami spawalniczymi i wysokimi wymaganiami dotyczącymi uszczelnienia. Sprzęt przetwarzający składa się z robota, generatora laserowego, urządzenia do chłodzenia wodnego, skanera laserowego i systemu śledzenia, elastycznego pozycjonera, oprzyrządowania, poręczy bezpieczeństwa, urządzenia do odsysania pyłu i systemu sterowania oraz parametrów wyboru są wybierane przez ustawienie systemu sterowania. Oprawy są wymieniane i można realizować automatyczne spawanie wielu rodzajów obrabianych elementów ze stali nierdzewnej.

1.3 Stacja robocza do spawania oparta na wale jest specjalnym urządzeniem opracowanym specjalnie do spawania wału w przemyśle elektrycznym niskiego napięcia. Wprowadzono specjalną stację roboczą robota do spawania obrotowego.

Stanowisko robota do spawania wału składa się z robota do spawania łukowego, spawalniczego źródła zasilania, mechanizmu podawania drutu uchwytu spawalniczego, obrotowego pozycjonera dwustanowiskowego, uchwytu i systemu sterowania. Stanowisko pracy służy do spawania różnych rodzajów przedmiotów z obracającym się wałem jako korpusem podstawowym (z kilkoma ramionami wspornikowymi na górze), a różne typy automatycznego spawania wału można zrealizować przy użyciu różnych zacisków w tym samym stanowisku roboczym. Spawanie jest teraz bardzo dokładne w pozycji. Dzięki zastosowaniu pozycjonera dwupozycyjnego pozostałe części można rozmontować i zmontować podczas spawania, co znacznie poprawia wydajność.

Wskaźniki techniczne: średnica wału: -5010-50mm, długość 300-900mm, prędkość spawania 3-5mm / s, proces spawania przy użyciu spawania mieszanego gazu MAG, pozycjoner obrotu, dokładność przemieszczenia 0,05mm.

Jest on powszechnie stosowany w wysokiej jakości, precyzyjnych spawach różnego rodzaju przedmiotów obrabianych do wałów obrotowych i nadaje się do przemysłu elektroenergetycznego, elektrycznego, mechanicznego, motoryzacyjnego i innych. Jeśli do spawania wału stosuje się ręczne spawanie łukowe, intensywność pracy pracowników jest niezwykle wysoka, konsystencja produktów jest niska, a wydajność produkcji jest niska, tylko 2-3 sztuki / godzinę. Dzięki automatycznemu stanowisku spawalniczemu wydajność może osiągnąć 15-20 sztuk na godzinę, a jakość spawania i konsystencja produktu również uległy znacznej poprawie.
Stanowisko robota do spawania wału


1.4 Stacja robocza do spawania robotów
Stacja robocza spawana za pomocą robota wykorzystuje robota do spawania szpilek z obrabianym przedmiotem w przypadku kołków o różnych rozmiarach na złożonych częściach. Stacja robocza składa się głównie z robota, zasilacza do spawania kołków, automatycznego podajnika gwoździ, automatycznego automatu do spawania kołków robotów, pozycjonera, uchwytu, automatycznego urządzenia do wymiany pistoletów, oprogramowania do automatycznego wykrywania, systemu sterowania i poręczy bezpieczeństwa. Maszyna wysyła szpilki do zrobotyzowanego automatycznego palnika spawalniczego, a roboty są programowane na obrabianym przedmiocie, aby przyspawać kołki o różnych specyfikacjach do obrabianego przedmiotu. Kołek może być mocno przyspawany do obrabianego przedmiotu poprzez spawanie w celu magazynowania energii lub spawanie łukowe w celu zapewnienia precyzji spawania i wytrzymałości spawania. Wydajność spawania wynosi około 3-10 / min, rozmiar kołka: średnica 3-8 mm, długość: 5-40 mm

Szczegóły kontaktu
Changzhou Libon Machinery Co., Ltd.

Osoba kontaktowa: Mohaidi

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

Poprosić o wycenę

E-Mail | Mapa strony

Privacy Policy Chiny dobry jakość 2 Maszyna do gięcia płyt rolkowych dostawca. © 2019 - 2020 rollplatebendingmachine.com. All Rights Reserved.